Bez kategorii
Otwarcie do ruchu jezdni prawej obwodnicy na odcinku od ul. Wolskiej do ul. Wojewódzkiej
W dniu 23.03.2026 została otwarta do ruchu jezdnia prawa obwodnicy na odcinku od ul. Wolskiej do ul. Wojewódzkiej
W dniu 23.03.2026 została otwarta do ruchu jezdnia prawa obwodnicy na odcinku od ul. Wolskiej do ul. Wojewódzkiej
W dniu 13.03.2026 został podpisany aneks nr 14 do umowy nr I/160/ZI/KP-6/2020 z dnia 10.07.2020r .
W dniu 26.02.2026 został podpisany aneks nr 13 do umowy nr I/160/ZI/KP-6/2020 z dnia 10.07.2020r .
07.01.2026r udostępniono do ruchu część obwodnicy Oświęcimia, obejmującą jezdnie dodatkowe biegnące wzdłuż trasy głównej na odcinkach od km 0+700 do 4+200 oraz od km 7+600 do 9+700. W ramach inwestycji oddano również ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi JD-16P.
31.03.2025 r. oddano do użytku część obwodnicy Oświęcimia obejmującą jezdnie dodatkowe JD-27L i JD-28L. Inwestycja objęła odcinki: jezdnię JD-27L od km 0+000 do km 0+019,38 oraz jezdnię JD-28L od km 0+000 do km 0+071 oraz od km 0+224 do km 0+250.
12 grudnia został otwarty 1,6-kilometrowy odcinek obwodnicy Oświęcimia, łączący rondo przy ul. Legionów z rondem na ul. Jagiełły. W ramach inwestycji oddano do użytku trzeci most na rzece Sole.
W dniu 10.10.2025 został podpisany aneks nr 12 do umowy nr I/160/ZI/KP-6/2020 z dnia 10.07.2020r .
W dniu 10.10.2025 został podpisany aneks nr 11 do umowy nr I/160/ZI/KP-6/2020 z dnia 10.07.2020r .
W dniu 15.09.2025 rozpoczęto próbne obciążenie na obiekcie MGP-3
25 sierpnia 2025 r. udostępniono do ruchu 4,2-kilometrowy, zachodni odcinek obwodnicy Oświęcimia, który łączy węzeł Oświęcim na S1 z rondem w Pławach, (ul. Wojewódzka). Trasa prowadzi przez rondo w Jedlinie (ul. Wolska) i nowy, międzywojewódzki most na Wiśle, który od tej pory stanie się ważnym elementem drogowej mapy regionu. Na razie będzie on jednak dostępny tylko od Dowiedz się więcej…